Bugun...YİĞİDOLAR MALETEPE’DE BULUŞTU

Tarih: 06-03-2022 17:08:19 Güncelleme: 06-03-2022 20:17:19 + -


‘Sivaslılar Buluşuyor’ Sloganı ile düzenlenen Kültür Sanat Festivali Maltepe’de büyük bir coşku ve heyecanla gerçekleşti. 3-6 Mart tarihinde gerçekleşen festivale, İstanbul’da ikamet eden Sivaslıların yanı sıra çok sayıda vatandaş da ilgi gösterdi.


YİĞİDOLAR MALETEPE’DE BULUŞTU

İstanbul Sivas Dernekler Federasyon’un Maltepe etkinlik alanında organize ettiği Sivaslılar Buluşuyor Kültür Sanat Festivali; Sivaslılardan ve İstanbullulardan yoğun ilgi gördü. Anadolu’da birlikte yaşama kültürünün en güzel örneği Sivas, Sivas’ın tüm değerlerinin sazıyla, sözüyle, sanatıyla 4 gün süren ve bir bayram havasında geçen festival, Pazar günü sona eriyor.

 

İstanbul Sivas Dernekler Federasyon’un Maltepe etkinlik alanında organize ettiği Sivaslılar Buluşuyor Kültür Sanat Festivali, İstanbullulardan yoğun ilgi gördü. Sivas’ın yöresel sanatçıları sahnede ziyaretçilere doyumsuz bir müzik ziyafeti verdi. Yöresel sanatçılarının yanı sıra, Sivas yöresine ait yiyeceklerinde satıldığı stantları gören ziyaretçiler eli boş dönmedi.

 

İş insanı Yücel Aydın’ın başkanlığını yaptığı ve gazeteci Serkan Süslü’nün de başkan vekili olduğu Çekmeköy Sivaslılar Derneği, Maltepe etkinlik alanında düzenlenen Sivas tanıtım günlerini ziyaret etmek için harika bir program yaptı.

 

Çekmeköy Sivaslılar Derneği adına başkan vekili Serkan Süslü, Çekmeköy Belediyesinin tahsis ettiği otobüsle; gazeteci, işadamı ve dernek yönetiminden oluşan grubu Çekmeköy’den Maltepe de bulunan etkinlik alanına götürdü.

 

Serkan Süslü’nün organize ettiği ve ailesi ile birlikte katıldığı programa; Çekmeköy’ün tanınmış simalarından iş insanı Fahrettin Kacemer, İŞ’teVİZYON gazetesinden Muhterem Yüksel, HABERMAX Durmuş AcarFlashaber den Gürhan Demirtaş, Bölgenin Sesi gazetesinden Aslı Koç Özgür, Sancaktepenews Gazetesinden Halit Soytürk ve Asiye Soytürk, dernek yönetiminden iş insanı Aziz Fidan, Tuncay Ceran katıldı.

 

 

 

Çekmeköy Sivaslılar Dernek Başkan Vekili Serkan Süslü, ‘’Bu etkinliğe gelmemize vesile olan, bize otobüs tahsis eden başta Çekmeköy Belediyesine, Başkan Ahmet Poyraz ve ekibine, başkan yardımcısı Sn Fatih Sırmacı’ya teşekkür ediyorum. Güzel ve oldukça verimli bir program oldu. Sivas’ın meşhur Etli ekmeğini yedik, Sivas’ın Türkülerini dinledik, Sivas yöresine ait ürünlerin satıldığı stantlardan alışveriş yaptık. Bize eşlik ettiniz, davetimize katılarak bizi yalnız bırakmadığınız için hepinize ayrı, ayrı teşekkür ediyorum’’ dedi.

 

Maltepe etkinlik alanında düzenlenen Sivas Tanıtım günleri Festivaline, Sivasspor Başkanı Mecnun Odyakmaz, Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül ve İstanbul İl Başkanı Yusuf Polat ve parti yöneticileri katılarak festivale renk kattı.

 

Öte yandan, Sivaslı Sanatçılar da destek verdiği ve yöresel lezzetlerin sunulduğu festival’de, vatandaşlar gönüllerince eğlenerek günün tadını çıkardı. Türk Halk Müziğinin sevilen sanatçılarının Sivas yöresine ait türküleri seslendirdiği etkinlikte, halk oyunları ekipleri de etkinliğe renk kattı.
Kaynak: İŞ'te VİZYON GAZETESİ

Editör: HABER MERKEZİ

Bu haber 145 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
  MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
 1. MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
VİDEO GALERİ
YUKARI