Bugun...YENİDEN REFAH PARTİSİ NİSAN AYI DEĞERLENDİRMESİ

Tarih: 10-04-2021 16:01:17 Güncelleme: 11-04-2021 15:28:17 + -


Yeniden Refah Partisi Çekmeköy ilçe başkanlığı, her ay olduğu gibi bu ayda basınla istişare toplantısını gerçekleştirdi. İlçe başkanlığının yeni yerinde gerçekleşen programda ülke ve ilçenin gündemi değerlendirildi. Basın toplantısını İlçe Başkanı Önder Ayyıldız sosyal medya hesabından canlı yayınladı.


YENİDEN REFAH PARTİSİ NİSAN AYI DEĞERLENDİRMESİ

İŞ’teVİZYON GAZETESİ / ÇEKMEKÖY

Yeniden Refah Partisi Çekmeköy İlçe Başkanı Önder Ayyıldız yaptığı basın toplantısında ilçe halkına seslenerek şunları söyledi.

Değerli basın mensupları ve kıymetli Çekmeköy halkımız;

‘’Türkiye siyaset gündeminin baş döndürücü hızla ilerlediği, Pandeminin olumsuz etkileri, Pandeminin etkisi ile yaşanan ekonomik zorluklar, yaşadığımız sosyal bunalımlar, içinde bulunduğumuz iç ve dış tehditler, Suriye’nin kuzeyinde, Doğu Akdeniz’de verdiğimiz çetin mücadele, kuzeyimizde Ukrayna ve Rusya gerilimi ve iç siyasette ittifaklar üzerinden Türkiye’nin geleceğinin şekillendirilmesi çabası ve bu çaba devam ederken, tam da bürokratik ve askeri vesayet düzeninden kurtulduk, yeni ve sivil bir anayasa yapalım derken; İçeriği, kapsamı, hedefi “toplumun tüm kesimleri tarafından kabul edilebilir bir anayasa nasıl yapılabilir” tartışmaları sürerken, ülkemizin normalleşmeye, gelişime, kucaklaşmaya geçiş sürecini baltalayan ırkçı siyonizmin en büyük ve en etkili aparatı olan darbe tartışmalarına yeniden döndük.

 

Bu ülke 27 Mayıs 1960,  12 Mart 1971,  12 Eylül 1980,  28 Şubat 1997 darbeleri, 27 Nisan e muhtırası ve 15 Temmuz darbe kalkışması göstermiştir ki; Şu kadim toprakların üzerinde kurulan ve tüm cihana bin yıl hak ve adaletle hükmeden bir medeniyetin yeniden hayat bulması istenmiyor.

 

15 Temmuz’da bu şanlı millet, İki yüz yıl süren darbeci zihniyetin bağlılığı zincirleri koparıp yerle yeksan etmiş, ilk defa bir darbeye karşı darbe vurmuştur. Millet olarak peygamber ocağında vatan görevi yaptığının şuuruyla; Ölürsem Şehidim kalırsam gazi düşüncesiyle vazife ifa eden,  Er rütbesinden Orgeneraline kadar tüm askeri personelimize hayır dua ediyoruz.

 

Beştepe, bu milletin kendi öz iradesini temsil etmektedir. Cumhurbaşkanlığı koltuğunda kim oturursa otursun, bugün Erdoğan yarın Fatih Erbakan öbür gün başka bir isim kim olursa olsun Beştepe’deki o koltuğun sahibi millettir ve ancak o koltuğa kimin oturacağını millet belirler. Amasız, lakinsiz fakatsiz olarak, millet iradesi dışında her türlü bildiriyi darbeye kalkışmayı Yeniden Refah Partisi olarak reddediyoruz.’’

 

Değerli basın mensupları; 

‘’Geçtiğimiz Mart ayı içerisinde Türkiye Cumhuriyet tarihinin en büyük siyasi hatalarından biri olan 2011 yılında imzalanan kadına yönelik şiddet ve bunlarla mücadele ilişkin Avrupa konseyi Sözleşmesi bilinen adıyla İstanbul Sözleşmesi cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile yürürlükten kaldırılmış,  tarihimizde kültürümüzde geleneklerimizde medeniyetimizle ahlaki ve manevi değerlerimizle taban tabana zıt olan bu sözleşmenin iptal edilmesi ile ‘Türkiye uçurumun kenarından alınmış’  İslam kültür ve medeniyet değerleri ile yoğrulmuş aziz milletimizin bağrına saplanan zehirli haçlı hançeri çekilip alınmıştır.

 

Çanakkale’nin geçilemeyeceğini anlayanlar;  “Onları aç bırakacağız, işsiz bırakacağız, borca esir edeceğiz,  dinlerinden uzaklaştıracağız,  ahlak ve maneviyatın ellerinden alacağız ve böylece onları yumuşak lokma haline getirip yutacağız” dediler işte ahlak ve manevi çöküntü yaşatacağız’ın en sinsi adı ve yolu İstanbul Sözleşmesidir.

 

Kadın ve erkeği birbirine düşman eden, boşanmaları kolaylaştıran,  LGBT dernekleri‘ne onay ve izin veren,  çocuklarımızın medeniyetimizin değerleriyle yetiştirilmesini,  ailenin elinden alıp;  Cinsel yönelim,  cinsel kimlik sapkınlığı ile onlara cinsel tercih imkanı sunan ve toplumu çürütüp lüt kavmine benzetmeye çalışan bu sözleşmeden çekildiğimiz gün,  bu milletin bayramı olmuştur.

 

İstanbul sözleşmesinin iptali noktasında emeği olan, başta Yeniden Refah partimizin kıymetli Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan olmak üzere, sivil toplum kuruluşlarımıza,  ekran ekran dolaşıp İstanbul Sözleşmesi sapkınlığını anlatan Müslüman münevverlerimize,  bu mücadeleye destek veren aziz milletimize ve imzası ile çekilme kararını veren Sayın cumhurbaşkanımız Recep tayyip Erdoğan’a yürekten teşekkürlerimizi arz ediyoruz’’ dedi.

 

‘’Milli görüş zaviyesinden değerlendirmemizi yapacağız’’

Değerli basın mensupları;

 31 Mart yerel seçimlerinin üzerinden iki yıl geçti. İki yılın sonunda millet ittifakını oluşturan bazı siyasi partiler, Çekmeköy ilçemizde belediye yönetimini değerlendirmeye alan bir takım açıklamalar yaptılar. Bu değerlendirmelerin, AK Partinin seçim döneminde verdiği vaatler ve bütçe üzerinde yoğunlaştığı görülüyor.

 

Yeniden Refah Partisi olarak bizler, Milli Görüş zaviyesinden değerlendirmemizi yapacağız. Biz milli görüşçüyüz. 1994 yılında İstanbul, Ankara başta olmak üzere, ilçeler bazında efsane hizmetler yapan belediyecilik anlayışına sahibiz.

 

Belediyecilik anlayışımız;  İnsana, Hayvanata ve nebatata şefkat ve merhamet prensibidir. Medeniyet değerlerini yaşatan hizmet anlayışıyla milli görüş belediyeciliği çalışmalarını yapar. Şehirlerinde ruhu vardır. Şehirlere ruh ve kimlik kazandıran bir anlayışla milli görüşçü belediyeler hizmet yapar.

 

O halde Çekmeköy Belediyesinin iki yılını bu anlayışa göre değerlendirmemiz gerekir; insana yatırım,  geleceğe yatırım, gençliğe yatırım noktasında hangi projeler hayata geçirilmiştir?

 

Çekmeköy Belediyesinin ilçe gençliğinin sorunlarıyla ilgili, uyuşturucu ve alkol bağımlılığı ile ilgili bir çalışması olmuş mudur?
Bu haber 355 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
  MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
 1. MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
VİDEO GALERİ
YUKARI