Bugun...


YASİN UMUR


Facebookta Paylaş

ENGELSİZ HAYATLAR
Tarih: 15-01-2019 20:28:00 Güncelleme: 15-01-2019 20:28:00


‘Çevremizdeki engelli bireyler için nasıl yararlı olabiliriz’ fikriyle yola çıktık ve herkes heran  engelli olabilir veya biçare bir hastalığa düçar olup yenik düşebilir düsturuyla Engelsiz Hayatlar projesini hayat geçirdik.

 

Yegane amacımız; öncelikle engellilerin zor hayatlarını, kapalı kapılar, kör duvarlar arkasından çıkarıp dikkatleri celbedecek, riyasız hikayelerini yazmak, onların dili olup hayatlarını anlatmak, topluma anlatmaktır.

 

Beraberinde yüksek teknoloji ve tıp dünyasındaki gelişmeleri takip edip, paylaşarak engelli bireylerimizi en doğru kanaldan haberdar etmek, birbirlerinden fikir alabilecekleri bir ortam sağlamak düşüncemiz binlerce insan için umut oldu.

Engelsiz Hayatlar 1 Ocak 2019 tarihinde kurulmuş olmasına rağmen günlük binlerce insan tarafından yakın takibe alındığını görmek bizi mesut ediyor. Yüzlerce gönüllü çalışanlarımız sayesinde hayal bile edemeyeceğimiz kitlelere çığ gibi yayılıyoruz. Bu ilk yazımızla da İŞ’te VİZYON gazetesinde sizlere ulaşmaktan çok memnunuz.

 

Aslında hepimiz birer engelli adayı olduğumuzun farkına varıp; tüm engelli bireylere empati kurarak yaklaşmanın önemini vurgulamak istiyoruz. Empati kurabilmek için engelli ve biçare hastaların neler çektiklerini ne zorluklarla hayata tutunduklarını anlamak lazım. Engelsiz Hayatlar’ın asıl amacı bu insanların çilekeş hayat hikayelerini yazmak ve toplumun bilinçlenmesini sağlamaktır.

 

Birçok başlık altında topladığımız Engelsiz Hayatlar Projesi başta Sağlık, Eğitim, Kanunlar, Tıbbi Makaleler, Mağaza ve engelliler için iş arama bölümlerinden oluşmaktadır. Her bir başlık altında birbirinden değerli güvenilir haberler, bilgi paylaşımları ve en önemlisi güzel yurdumuzun dört bir yanından engelli insanlarımızın dertli hikayelerini bulacaksınız. Bu hikayeleri de burada sizlerle önümüzdeki yazılarımızda paylaşmak istiyoruz.

 

Herhangi bir maddi kazanç amacı kurmadığımızı da ayrıca net olarak belirtmek isterim. Her engelli ve hastamız için yazdığımız hikayemizde onların iletişim bilgilerini doğrudan yazarak maddi veya manevi destek olmak isteyenleri doğrudan buluşturuyoruz. İnancımıza göre en çirkin kazanç, sıkıntıda olan insanların sırtından kazanılan haksız kazançtır. Bizim en büyük mükafatımız, kazancımız sadece Allah katındadır, ondan bekler ve yalnızca ondan dileriz.

 

Eğitim, Hukuk, Etkinlikler gibi başlıklarda alanlarından uzmanlar bize ulaşırsa onların bilgi ve tecrübelerinden de faydalanmak isteriz. Yüzlerce gönüllü ordumuza siz de katılın, çaresiz engelli ve hastalarımızın bu dünyada sessiz sedasız yaşayıp, gene sessiz sedasız göç etmelerine izin vermeyelim, bir yardım elini de biz onlara uzatalım, paylaşalım.

 

Siz de bir engelliyseniz veya yakınınız bir engelliyse bizlerle hikayenizi paylaşmak, duyurmak isteyen herkes için kapımız sonuna kadar açık olacaktır. Sesiniz olalım!

Hepimizin gönülden yapabileceği güzel şeyler, verebileceği samimi destekler olduğuna inanıyoruz.

 

Yasin Umur

Engelsiz Hayatlar

EngelsizHayatlar.com

bilgi@EngelsizHayatlar.comBu yazı 2095 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

ÇOK OKUNAN HABERLER
YAZARLAR
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
  MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
 1. MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
VİDEO GALERİ
YUKARI