Bugun...Sümeyye Erdoğan, Çekmeköy'de Lise Öğrencilerinin 'Hayır Kermesine’ Katıldı

Tarih: 18-05-2022 20:28:45 + -


Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin düzenlediği hayır panayırının açılış törenine katıldı.


Sümeyye Erdoğan, Çekmeköy'de Lise Öğrencilerinin 'Hayır Kermesine’ Katıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin düzenlediği hayır panayırının açılış törenine katıldı.

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kızı Sümeyye Erdoğan Bayraktar, Şehit Ömer Halisdemir Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin okul yararına düzenlemiş olduğu hayır panayırının açılış törenine katıldı.

 

Törene Sümeyye Erdoğan'ın yanı sıra Çekmeköy Kaymakamı Resul Çelik, Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Okul Müdürü Mehmet Tatlı, Okul Aile birliği Başkanı Muhammed Sarı, öğretmenler, öğrenciler ve birçok veli katıldı.

 

Hayır, panayırı dualar eşliğinde açılırken Sümeyye Erdoğan Bayraktar, kurdele kesim töreninde yaptığı konuşmada, “Öğrencilerimize hayırlı olsun” temennisinde bulundu.

 

Açılış sonrası Sümeyye Erdoğan Bayraktar ve protokol sergilenen el emeği ürünleri gezerek inceledi. Öğrencilerle sohbet eden Bayraktar, okul yararına düzenlenen kermesin açılış kurdelesini kestikten sonra stantları dolaştı. Erdoğan, kendisine ikram edilen ürünleri de geri çevirmedi.

 

Burada gençlere hitap eden Bayraktar, ideallerin önemine ve nasıl şekillendirilmesi gerektiğine değindi. Müslümanların temel referanslarının Kur'an-ı Kerim, hadisler ve klasik İslam kaynakları olduğunu ifade eden Bayraktar, ideallerin aslen bu referanslara dayanması gerektiğini vurguladı.

 

İkinci olarak kişinin kendi potansiyeli ve ilgisi doğrultusunda alanını seçip en geçerli güncel kaynaklara hakim olmasının önemine değinen Bayraktar, üçüncü olarak da ülke ve dünyadaki gelişmelerin yakından takip edilmesi gerektiğini vurguladı.

Bayraktar, daha sonra kişinin alanı ne olursa olsun toplumsal faydanın ön planda tutulması, ideallerin tüm bunların ışığında şekillenmesi gerektiğini ifade etti.

Sosyal medya algoritmaları ve popüler kültürün kişisel tercihler üzerinde nasıl bir tahakkümü olduğuna değinen Bayraktar, kişinin bu tahakkümden kurtulması, gündemini ve ideallerini özgürce belirlemesi için temel referanslarla bağlantının güçlü tutulması gerektiğini dile getirdi.

 

 ‘’ÇEKMEKÖY HALKI ADINA KENDİSİNE ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM’’

Hayır panayırıyla ilgili konuşan Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, “Bu okulumuz bizim için çok önemli çünkü belediyemize ait mülkiyetiyle yapılan, her şeyiyle bize ait olan bir okulumuz. Sümeyye Hanımın daha öncesinde gençlerimize bir konferans sözü vardı. O zaman ufak tefek aksaklıklardan dolayı katılamadı ve şimdi geldi.

 

Bugün de bir hayır panayırı açılışına vesile oldu. Hayır panayırımız da hayırlı olacak inşallah. Hem okulumuzun eksiklerini gidermek hem de bu şehre farklı katma değer katma adına güzel bir çalışma. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.

 

Sümeyye Hanım da hakikaten bu kadar yoğun programına rağmen, gençlere olan sevgisi, onlara olan muhabbetinin bir göstergesi olarak burada gençlerle karşılıklı bir sohbet imkanı bulacak. Ben Çekmeköy halkı adına kendisine çok teşekkür ediyorum” dedi.
Kaynak: İŞ'te VİZYON GAZETESİ

Editör: HABER MERKEZİ

Bu haber 99 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇEKMEKÖY Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
  MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
 1. MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
VİDEO GALERİ
YUKARI