Bugun...ŞİLE YOLUNA GÜRÜLTÜ BARİYERİ YAPILACAK

Tarih: 28-03-2021 14:39:23 + -


Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Çekmeköy’ü ziyaret etti. Ziyarette bir konuşma yapan Bakan Murat Kurum, Ümraniye'de 3 bin metrelik gürültü bariyerini yaptıklarını bugün de, Çekmeköy’de Şile güzergahı üzerinde yaklaşık 3 bin metrelik gürültü bariyerini ilçeye kazandıracaklarını söyledi.


ŞİLE YOLUNA GÜRÜLTÜ BARİYERİ YAPILACAK

Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’u ağırladı

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum Çekmeköy’ü ziyaret etti. Çekmeköy Belediye Başkanı Ahmet Poyraz ve belediye başkan yardımcıları tarafından karşılanan Bakan Kurum’a, ilçede yapılan çalışmalar ve yapılması planlanan yatırımlar hakkında bir sunum yapıldı. Sunumun ardından gerçekleşen basın toplantısında konuşan Bakan Kurum “ Bugün Çekmeköyümüzdeyiz, doğal güzellikleriyle İstanbul'umuzun ve ülkemizin cazibe merkezi olan  ilçemize millet bahçesinden, kentsel dönüşüme, bisiklet yoluna kadar birçok konuyu beraber değerlendirdik.

 

Bugün Çekmeköy'ümüz için çok önemli olduğuna inandığımız kararlar aldık. Bugüne kadar gerek millet bahçesi çerçevesinde, gerek kentsel dönüşüm çerçevesinde belediyemizle uyum içerisinde çok önemli adımları atmıştık, atmaya devam ediyoruz.  Çamlık Mahallemiz'de bir millet bahçesi projesi yapacağız. Toplamda 200 bin metre kareye ulaşacak proje gerçekleştireceğiz. İller Bankası ve bakanlığımızında desteğiyle belediyemizin hemen önünde bulunana alanda ise Çekmeköy Millet Bahçesi ve Yaşam Merkezi’ni inşa edeceğiz. Ben misafir perverliği için başta başkanımız olmak üzere tüm Çekmeköy halkına teşekkür ediyorum,” dedi.

 

ŞİLE YOLUNA GÜRÜLTÜ BARİYERİ YAPILACAK

Konuşmasında Ümraniye'de 3 bin metrelik gürültü bariyerini yaptıklarını hatırlatan Kurum, bugün de Çekmeköy'de Şile güzergahı üzerinde Taşdelen'de nikah sarayı önünden başlamak üzere yaklaşık 3 bin metrelik gürültü bariyerini ilçeye kazandıracaklarını dile getirdi. Çekmeköy Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşen sunum ve basın toplantısının ardından Aralık ayında hizmete açılan Çamlık Sokak Kentsel Tasarım uygulama alanını ziyaret eden Bakan Kurum, Başkan Poyraz’dan alan hakkında bilgi aldı.

 

Başkan Poyraz, “2019 seçimleri öncesinde söz verdiğimiz bir projeydi. Çalışmaların başlamasının ardından dört ay gibi kısa bir sürede projemizi tamamladık. Çekmeköylüler'in spor yapabileceği parkurları ve spor aletlerini içinde bulunduran yeşil alanda; dinlenme alanları, ücretsiz internet, araç park alanları, engelli aracı şarj istasyonları, dış mekan mobilyaları, güneş enerjisi ile aydınlatma panelleri bulunuyor. Çalışmamız binlerce metrelik yürüyüş ve bisiklet parkuru ile prestij cadde çalışmalarına yeni bir model oldu, “dedi.
Bu haber 274 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇEKMEKÖY Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
  MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
 1. MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
VİDEO GALERİ
YUKARI