Bugun...SANCAKTEPE’DE PANİK YOK,TEDBİR VAR

Tarih: 19-04-2020 17:48:52 + -


Tüm dünya’yı etkisi altına yeni tip koronavirüs (Covid-19) için ilçe genelinde yaklaşık 30 gündür çalışmalarını aralıksız sürdüren Sancaktepe Belediyesi son 1 hafta içinde vatandaş ve personele yönelik bilgilendirme çalışmaları ile hijyen önlemlerini de arttırdı.


SANCAKTEPE’DE PANİK YOK,TEDBİR VAR

Başkan Av.Şeyma Döğücü’nün talimatları çerçevesinde virüsün ilçede yayılmasına engel olmak, hastalıktan korunmak ve etkilerini en aza indirmek amacıyla Belediye  tarafından alınan tedbirler çerçevesinde Bölgedeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarına ait binalar, siyasi parti merkezleri, 78 okul,73 camii ve 5 cemevi dezenfekte edilmiş olup 1.200.000 m2 alanın daha dezenfekte çalışmaları planlı bir şekilde devam etmektedir.

 

İlçede bulunan Meydanlar, cadde - sokaklar ile vatandaşların yoğun olarak kullanıldığı alanlar ve çöp Konteynırları Temizlik İşleri Müdürlüğümüze bağlı ekipler tarafından düzenli olarak dezenfekte edilip yıkanılmaktadır.

 

Yeni Koronavirüs salgını sebebiyle yaşanan fahiş fiyat artışlarına karşı başta temizlik ürünü satan firmalar olmak üzere market, eczane, halk pazarı gibi satış noktalarında denetimler artarak devam etmektedir.

 

Koronavirüse karşı alınan önlemler kapsamında vatandaşlarımıza ve belediye personelimize alınacak tedbirler ve yapılması gereken hususlar konusunda bilgilendirme yapılmış, ayrıca bilgilendirici Afiş, Kitapçık, Broşür ve el ilanlarının dağıtımı yapılıp, ilçemizdeki mevcut tüm görsel mecralara konu ile alakalı görseller girilmiştir.

 

Devletimizin salgın hastalıklarla mücadele amacıyla  almış olduğu kararlar doğrultusunda  -Belediyemizce bütün eğitimlerimiz, kütüphane ve spor faaliyetlerimiz, yapılması planlanan tüm kültür sanat etkinlikleri durdurulmuştur.

 

Belediye olarak Nano teknolojisi ile başta okulların dezenfektesi olmak üzere bir aydır koronavirüs tehlikesine karşı çalışmalarını sürdürdüklerini, son bir hafta içinde ise tedbirlerin arttırıldığını belirten Sancaktepe Belediye Başkanı Av.Şeyma Döğücü , "Devletimiz tüm dünyaya örnek olabilecek önlemleri zamanında aldı. Belediye olarak biz de gerekli çalışmaları yürütüyoruz. Bizler her koşulda vatandaşlarımızın yanında yer almaya devam edeceğiz. Önlemlerimizi almaya devam edeceğiz ama bir yandan da  aldığımız tedbirler çerçevesinde hayat devam ettiği için normal yaşantımızı sürdürerek belediye hizmetlerini aksattırmadan devam ettirerek her koşulda Sancaktepe’li komşularmızın yanında ve hizmetinde olacağız." şeklinde konuştu.

 

Sancaktepe Belediye Başkanı Şeyma Döğücü yaptığı açıklamada, “Yaşlılarımızın daha çok risk altında olduğunu biliyoruz. Onların yalnız yaşayanlarına yönelik panik butonumuz var bizim. Bu stadımızı kurduk. Burada bilgilendirme broşürlerimizi hem hijyen malzemelerimizi vatandaşlarımıza dağıtıyoruz. Dezenfektan ve sabunumuz var.  Kolonyalı mendillerimiz var. Bunların isteyen vatandaşlarımız buradan gelip alabiliyorlar. 65 yaş üstü yaşlılarımızı tespit ettik. Bunları evlerine veriyoruz. Kendileri tek tuş ile bizim çağrı merkezimize ulaşabiliyorlar. Yaşlılarımız bir rahatsızlık hissediyorlarsa onları biz sağlık kuruluşlarımız ile bir araya getiriyoruz. Bu süreçte ambulanslarımız,  sağlık çalışanlarımız dahil olmak üzere hepsini biz bir araya getirdik, entegre haline getirdik” dedi.

 
Bu haber 717 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SANCAKTEPE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
  MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
 1. MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
VİDEO GALERİ
YUKARI