Bugun...NARGİLE CAFE SAHİPLERİ CEZALAR CANIMIZI YAKIYOR, HABERİMİZ OLDUÇA İLGİ GÖRDÜ!

Tarih: 10-02-2020 23:17:16 + -


Gelişen ve değişen ilçe Çekmeköy’ün marka değerini artıran, nezih mekanlardan biriside CAFEDO NARGİLE CAFE. Geçtiğimiz yıllarda HAS SİMİT olarak hizmet veren ve 2019’un Ağustos ayından itibaren yeni bir isim ve yepyeni bir hizmet anlayışı ile hizmet vermeye devam eden CAFEDO NARGİLE CAFE, Nargile ve sigara cezaları ile ilgili yaptığımız habere bizimde söyleyeceklerimiz var dedi.


NARGİLE CAFE SAHİPLERİ CEZALAR CANIMIZI YAKIYOR, HABERİMİZ OLDUÇA İLGİ GÖRDÜ!

Çekmeköy’ü Nargile ile tanıştıran adam Mehmet Çeken; ‘’Devletimiz bize biraz daha töleranslı olmalı’’

 

Gelişen ve değişen ilçe Çekmeköy’ün marka değerini artıran, nezih mekanlardan biriside CAFEDO Nargile Cafe Restoran. Geçtiğimiz yıllarda HAS SİMİT olarak hizmet veren ve 2019’un Ağustos ayından itibaren yeni bir isim ve yepyeni bir hizmet anlayışı ile hizmet vermeye devam eden Cafedo Nargile Cafe, Nargile ve sigara cezaları ile ilgili yaptığımız habere bizimde söyleyeceklerimiz var dedi.

 

Cafedo Nargile Cafe Nargile ustası ve kendi deyimi ile Çekmeköy’ü Nargile ile tanıştıran birçok çırak yetiştiren Mehmet Çeken, istevizyon.com internet sitemizde ‘’Nargile cafe sahipleri, yazılan cezalar canımızı yakıyor’’ yayınlanan haberimiz üzerine bizimde söyleyecek sözümüz var dedi. Mehmet Çeken, ‘’Devletimiz bize biraz daha töleranslı olmalı’’ dedi.

 

10 yılı aşkın bir süredir Çekmeköy’de değişik mekanlarda nargile ustası olarak çalışan ve son 4 yıldır Cafedo Cafe’nin nargile işletmesini yapan Mehmet Çeken, internet sitemizde nargile cafelere yazılan yüksek cezalarla ilgili yayınladığımız haber için çok memnun olduğunu benimde söylemek istediklerim var dedi ve ekledi.

 

Mehmet çeken, ‘’Devletimiz bizi bu kadar çok sıkıştırmamalı. Biz devletimizi seviyoruz, bize biraz daha töreranslı olmasını bekliyoruz’’ dedi.

‘’Çekmeköy’ün Nargile Ustası’’ Mehmet Çeken haberimizi okumuş, abi haber çok güzel olmuş, ama yıllardır bu sektörde hizmet veren birisi olarak bende konuşmak istiyorum yayınlarmısın dedi, bizde eyvallah ustacım buyur dedik, buyur seni dinliyoruz…

 

Mehmet Çeken, ‘’Devlet bizden nargile satmamız için sunum belgesi (ruhsat) istiyor, söz konusu belgeyi bize vermek içinde bizden bedel istiyor. Bu ruhsat her yıl yenileniyor, ruhsatın bedeli ise bu yıl için 4.500 tl.

 

Öte yandan, bütün kurallara uyduğumuz halde yinede ceza kesiyorlar. Üstelik cezalar da bir hayli yüksek. Bir yılda en az 60 bin tl ceza ödeyen mekanlar var. Bu kadar ağır cezaları kaç işletme ödeyebilir. Zaten esnaf ekonomik kırizle mücadele ediyor ve zor ayakta duruyor. Bu cezaları ödeyemeyen işletme bir süre sonra kapanır ve yüzlerce, hatta binlerce insan işsiz kalır ve evine ekmek götüremez hale gelir. İşte bu yüzden devletimiz bize biraz daha töleranslı olmalı’’ dedi.
Kaynak: İŞ'te VİZYON GAZETESİ

Editör: Muhterem Yüksel

Bu haber 803 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇEKMEKÖY Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
  MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
 1. MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
VİDEO GALERİ
YUKARI