Bugun...İstanbul Sözleşmesi ile kadına şiddet 4 kat arttı

Tarih: 14-09-2020 23:40:06 + -


Fatih Erbakan’ın Genel Başkanı olduğu Yeniden Refah Partisi, son günlerin en çok tartışılan konusu kadınlara yönelik şiddet ve bununla ilgili olarak İstanbul Sözleşmesi'ne ilişkin tüm ülke genelinde olduğu gibi, istanbul’un tüm ilçelerinde ve Çekmeköy’de düzenlendi. Düzenlenen programda, İstanbul Sözleşmesinin’’ tehlikeli yanları vatandaşlara anlatıldı.


İstanbul Sözleşmesi ile kadına şiddet 4 kat arttı

İŞ’teVİZYON GAZETESİ/ ÇEKMEKÖY

YENİDEN REFAH PARTİSİ Çekmeköy ilçe Başkanlığı, ilçe Başkanı Önder Ayyıldız Başkanlığında, Çekmeköy’de Doğaparkın önünde stand kurarak basın açıklaması yaptı. Hafta sonu Pazar günü düzenlenen basın toplantısına, Çekmeköy ilçe başkanlığının kadın kolları yazılı bildiri dağıtarak destek verdi.

İlçe Başkanı Önder Ayyıldız, İstanbul Sözleşmesi ile ilgili basın açıklaması yaptı.

Ayyıldız, "Manevi tahribatı önlemek, sağlıklı toplumun sigortası olan aile müessesesini korumak, devletin en öncelikli görevlerindendir. Bunun için de devletimizin İstanbul Sözleşmesi’nin altında bulunan imzasını acilen geri çekmesi gereklidir." dedi.

 

"Sadece kadınlara değil, hiçbir canlıya şiddet uygulanmasına, zulmedilmesine asla rıza gösterilemez" diyen Önder Ayyıldız söyle devam etti; Hanımlarımız bizlere Cenab-ı Allah’ın özel emanetleridir, bu sebeple psikolojik ve fiziksel anlamda zarar görmelerine kesinlikle müsaade edilmemeli ve bunun için gerekli her türlü tedbir alınmalıdır. Ancak kadınlara şiddet uygulanmasının önüne İstanbul Sözleşmesi gibi Batı dayatması, asıl maksadı farklı olan sinsi sözleşmelerle değil, ‘ahlak ve maneviyat’ öncelikli eğitimle, materyalizm yerine maneviyatçılıkla, ahiret bilincinin yerleştirilmesiyle ve bununla birlikte tarihimize, inancımıza, toplumsal değerlerimize uyumlu yerli ve milli kanunlarla, cinayet karşılığında verilecek cezaların yeterince caydırıcı hale getirilmesi ile geçilir.

 

Sözleşme ile kadına şiddet 4 kat arttı

İstanbul Sözleşmesi'nin yürürlüğe girmesinden bugüne kadına şiddetin 4 kat arttığını söyleyen Önder Ayyıldız, "İstatistikler açık bir şekilde ortadadır; İstanbul Sözleşmesi ve 6284 Sayılı Kanun öncesinde 2011 yılında ülkemizde 121 kadın erkekler tarafından öldürülmüş iken, bu sözleşme ve uzantısı kanunlar çıktıktan sonra; 2015-2016 yıllarında bu sayı 300’lere çıkmış, 2019 yılında ise kadın cinayetleri maalesef ki 2011 yılına göre tam dört kat artarak 474’e yükselmiştir. Bu gerçek de açık bir şekilde gösteriyor ki; İstanbul Sözleşmesi ve 6284 Sayılı Kanun kadınları korumuyor, aksine maruz kaldıkları şiddetin artmasına sebep oluyor. Bu durumun derhal düzeltilmesi gerekmektedir’’ dedi.

 

 

 

"Yapılacak en hayırlı iş sözleşmeden bir an önce çıkmaktır"

Önder Ayyıldız şöyle devam etti, ‘’Ülkemizde de kabul edilen diğer ülkelerde de kadına yönelik şiddeti önlemediği açıkça ortada olan, Millet olarak bizi biz yapan temel değerlerimizi hiçe sayan, ‘kadına yönelik şiddeti önleme, ‘toplumsal cinsiyet eşitliğini sağlama’ adı altında ‘cinsiyetsiz toplum’ oluşturarak yeni nesillerimizi ifsad etmek, ahlaki erozyona yol açmak, aile yapımızı çökertmek için kurgulanmış bu sözleşmeden bir an evvel çıkılması Hükümet’in yapacağı en hayırlı işlerden bir tanesi olacaktır.

 

6284 Sayılı Kanun yeniden düzenlenmeli İstanbul Sözleşmesi doğrultusunda çıkarılan ve kadınları korumadığı gibi yuvaları yıkan 6284 Sayılı Kanun'un da ailenin devamlılığını merkeze alan, milli ve manevi kimliğimize uygun bir şekilde yeniden düzenlenmesinin elzem olduğunu vurgulayan Önder Ayyıldız, "Yeniden Refah Partisi olarak Milletimizin hissiyatına tercüman oluyoruz ve uzun zamandan beri olduğu gibi bir kez daha Sn. Cumhurbaşkanı başta olmak üzere tüm devlet yetkililerine bu çok hayırlı ve hayati adımları en kısa sürede atmaları için çağrıda bulunuyoruz" dedi.
Bu haber 628 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇEKMEKÖY Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
  MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
 1. MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
VİDEO GALERİ
YUKARI