Bugun...İÇİŞLERİ BAKANLIĞI DEVREYE GİREBİLİR

Tarih: 25-04-2022 15:56:57 + -


Taşdelen - Yenidoğan Kavşağı trafik probleminin çözümüne ilişkin Yeniden Refah Partisi Çekmeköy İlçe Başkanı Önder Ayyıldız’dan önemli bir çıkış geldi.


İÇİŞLERİ BAKANLIĞI DEVREYE GİREBİLİR

Yeniden Refah Partisi Çekmeköy İlçe Başkanı Önder Ayyıldız, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Taşdelen - Yenidoğan Kavşağı trafik sorununun çözümüne ilişkin somut adım atmadığı takdirde konuyu İçişleri Bakanlığına taşıyacaklarını söyledi.

 

Yeniden Refah Partisi Çekmeköy İlçe Başkanlığı tarafından geleneksel iftar programı düzenlendi. Düzenlenen programda bir konuşma yapan İlçe Başkanı Önder Ayyıldız, “Partimizin adayını Çekmeköy Belediye Başkanlığı koltuğuna oturtacağız” dedi.

 

Sema Davet Salonu’nda düzenlenen iftar programına; Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mustafa Dönmez, Yeniden Refah Partisi Çekmeköy İlçe Başkanı Önder Ayyıldız, il ve ilçe yöneticileri, STK temsilcileri, muhtarlar ve partililer katıldı.

 

Programda konuşan İlçe Başkanı Önder Ayyıldız, “Geçtiğimiz günlerde Taşdelen-Yenidoğan Kavşağı’nda bir basın açıklaması gerçekleştirmiştik. Yerel belediyenin sürece katkı sunmak amacıyla İBB Meclisi’nde soru önergesi verecek kadar etkili olamadık.

 

AK Partili 6 meclis üyesi, İBB Meclisi’ne kavşak problemi ile ilgili önerge vermediler. Çünkü işlerine gelmiyor. CHP’li İBB’nin orayı yapmasını istemiyorlar. Biz daha önceki açıklamalarımızda da samimiyetsizliklerini ifade etmiştik.

 

Fakat biz İBB’ye burası ile ilgili nasıl bir çalışma planladıklarına dair yazı yazacağız. 5393 Sayılı Belediyeler Kanunu’na göre, insanların can ve mal güvenliğini ilgilendiren hizmetlerin yapılması noktasında belediye yöneticileri üzerlerine düşen vazifeyi yapmazsa İçişleri Bakanlığı devreye giriyor. Bakanlık mahkeme kararıyla ve valilikler aracılığıyla oradaki hizmetin yapılmasını sağlıyor. Bu harcama da belediyelere aktarılacak olan kaynaklardan kesiliyor” dedi.

 

“15 gün içerisinde bize cevap vermek durumundalar”

Çekmeköy Belediyesi ile ilgili de konuşan Başkan Ayyıldız, “2020 Sayıştay raporuna göre yerel belediye 5 tane birim müdürünü sözleşmeli personellerden atadı. Bununla alakalı herhangi bir çalışma yapılıp yapılmadığına dair Çekmeköy Belediyesi’ne yazı yazacağız. 15 gün içerisinde bize cevap vermek durumundalar. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’ndan gelen 42 milyonluk bütçeyi nerede harcandığına dair yazıyı da yazacağız'' dedi. 

 

Önder Ayyıldız, ''2024 yılında da Yeniden Refah Partisi’nin adayını Çekmeköy Belediye Başkanlığı koltuğuna oturtacağız”

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 99 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇEKMEKÖY Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
  MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
 1. MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
VİDEO GALERİ
YUKARI