Bugun...HASAN KELEŞ: ‘’İKTİDARA HAZIRIZ’’

Tarih: 09-04-2022 17:23:50 Güncelleme: 09-04-2022 17:34:50 + -


DEVA Partisi seçimlere daha iyi hazırlanmak için il ve ilçe kongrelerini Genel Başkan Ali Babacan’ın talimatı ile hızlandırdı. Henüz 4 ay önce Kurucu İlçe Başkanı olarak atanan Mimar Hasan Keleş hızla teşkilatlanmasını tamamlayarak dillere destan bir kongre ile gayretini tescilledi. Keleş, ‘’BİZ İKTİDARA HAZIRIZ’’ dedi.


HASAN KELEŞ: ‘’İKTİDARA HAZIRIZ’’

Ümraniye’de Liyakatli bir kadro hareketinin fitilini ateşleyen Mimar Hasan Keleş Ümraniye’nin DEVA’sı olacak ekibi ile 1. Olağan Kongresini Ümraniye’nin yelpazesi sayılabilecek bir davetli topluluğunun önünde yaparak İKTİDARA HAZIRIZ mesajı verdi.

 

DEVA Partisi Ümraniye İlçe Yönetim Kurulu üyelerinin elbirliği ile organize ettiği kongre katılan tüm misafirlerin yüzünü gülümsetti. Ortak akıl ve istişare parolası ile yola çıkıldığının ispatı olan kongre bayram havasında geçti.

DEVA Partisi Ümraniye İlçe Başkanlığı kongre öncesinde mevcut iktidarın lokmasını döktürdü. Binlerce vatandaşın ağzını tatlandıran ikramlardan sonra DEVA SANAT ekibi sahne alarak “Anadolu Türküleri” müzik dinletisi ile misafirlerin içini ısıtarak ortak değerlerimizi hatırlattı. Enerjisi yüksek kongrenin sunumunu DEVA Partisi Ümraniye Dış ilişkiler Başkanı Fatma Çelik Kovan yaptı.

 

DEVA Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Ömer Rıfat Gencal, İstanbul İl Başkanı Dr. Erhan Erol, Ümraniye İlçe Başkanı Hasan Keleş başta DEVA Partisi Genel Merkez, İl ve İlçe Başkanları ile partililerin ev sahibi olduğu kongrede diğer siyasi parti ilçe başkanları, meclis üyeleri, STK Başkanları, Muhtarlar ve basın mensupları ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 

Divan Başkanı İl Seçim İşleri Başkanı Av. Fatih Tezcan,  İl Yönetim Kurulu Üyesi Aysun Karabulut Sarmaşıklı ve Erdem Işıklar, Katip Üye Deva Partisi Adalar İlçe Başkanı Av. Yener Parlak, , Ümraniye İlçe Kurumsal İletişim Başkanı Serkan Süslü yer aldı.

Faaliyet Bültenini Ümraniye İlçe Teşkilat Başkanı Yük. Harita Mühendisi Mehmet Muaz Uzun yaptı. Ümraniye teşkilatının faaliyetlerini gururla anlatırken davetlileri kendine hayran bıraktı. Mali tablonun İlçe Mali İşler Birim Başkanı Erdoğan Erduran tarafından okunarak oylanarak kabul edildi.

 

Kürsüye Ümraniye İlçe Başkanı Mimar Hasan Keleş’in gelmesi ile salonda heyecan tavan yaptı.

DEVA Partisi Ümraniye ilçe Başkanı Hasan Keleş;

Hepinizi DEVA Partisi Ümraniye İlçe teşkilatı adına saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Kongremize hoş geldiniz, onur verdiniz.

Bundan tam 4 ay önce Genel Başkanımızın teveccühleriyle Ümraniye ilçe teşkilatını kurmakla görevlendirildim. Öncelikle İnternet üzerinden başvuran 4.000 gönüllümüz arasından 47 kişilik Yönetim Kurulumuzu, tüm Ümraniye’yi temsil edecek şekilde; bölge, cinsiyet, yaş ve meslek dağılımına özen göstererek oluşturduk. Partimizin yöneticiler için iki temel kriteri var: 1. İyi ve dürüst insan olmak 2. Yaptığı işte başarılı, liyakatli olmak. Bu kriterlere uygun olarak oluşturduğumuz Yönetim Kurulumuzla birlikte süratle çalışmalara başladık. Bir yandan saha çalışmalarımızı yürütürken bir yandan da bu coşkulu kongrenin hazırlıklarını tamamladık.

 

Ümraniye’de nereye gittiysek, kiminle konuştuysak genel başkanımız Ali Babacan’ın dürüstlüğüne ve bilgisine duydukları güveni dile getirdiler. Her gittiğimiz yerde Ümraniyelilerin, sorunların altında ezildiğine ve ümitlerini DEVA partisine bağladıklarına tanık olduk. Biz Ümraniye’deki tüm vatandaşlarımızla kucaklaşmak üzere yola çıktık, Ümraniye’deki her kesimden vatandaşlarımız da bizi özlemle bağırlarına bastılar.

 

İnsanlar ilk terbiyelerini ailelerinden alırlar. DEVA ailesinde bizim de bir parti terbiyemiz var. Biz hakaret etmeyiz, bağırıp çağırmayız, nezaket ve bilgi ile konuşuruz. Dinlemeyi konuşmaya tercih ederiz. “Her şeyi ben bilirim” demeyiz, bizden iyi bilenlere danışırız. Tutamayacağımız sözü vermeyiz. Hamaset yapmak yerine gecemizi gündüzümüze katarak vatanımız-milletimiz için çalışırız. Yarın hesabını veremeyeceğimiz hiçbir şeyi yapmayız. Çünkü biz genel başkanımızdan böyle gördük.

 

‘’Bizler Ümraniye’yi iyi tanırız, Ümraniye’de kimler yaşar biliriz’’

Ümraniye İlçesinde kimler var derseniz; Ümraniye’de, Türkiye’nin dört bir köşesinden gelmiş, her çeşit kimlik, ve siyasi görüşten, farklı inanç ve mezheplerden, 700 binin üstünde Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı var. İşte tam da bu sebeple DEVA Ümraniye’ye çok yakışıyor. Çünkü DEVA kısa zamanda bütün Türkiye’nin partisi olmayı başarmış bir parti.

 

Ümraniye’de kimler var? Ümraniye’de benim gibi yaşı 50’yi geçmiş vatandaşlarımız var. Biz çok acı tecrübeler yaşadık. Halkımızın her kesimi farklı zamanlarda kimlikleri nedeniyle baskı gördü, haklarından mahrum edildi. Her dönemde birileri halkı böldü, birbirine düşürdü. Ne kadar bölünürsek o kadar küçüldük, fakirleştik. Halkımıza “ya bendensin ya da hainsin’ dediler. Sonra hain ilan ettikleri ile kendileri kol kola girdiler. Sonuçta kaybeden halk oldu, Türkiye oldu.

Geçmişte tekrar tekrar gördük ki biz aynı vücudun organları gibiyiz. Bizim gibi düşünmeyenler de özgür olmadıkça biz gerçekten özgür olamayacağız. Geniş toplum kesimleri zenginleşmedikçe biz de gerçek refaha kavuşamayacağız.

 

İşte bu yüzden biz DEVA’da kimlik ve ideoloji siyaseti yapmıyoruz. Bizi birtakım kalıpların içine sokmaya çalışıyorlar. Biz bu kalıpların hiçbirine sığmıyoruz. Kutuplaştırmadan, ayrıştırmadan, dışlamadan siyaset yapıyoruz. Biz artık böl ve yönet politikalarının kurbanı olmayı reddediyoruz. Ümraniye’de yaşayan her kesimden, dürüst ve erdemli vatandaşımıza “başımızın üzerinde yeriniz var” diyoruz.

Şimdi, genç-yaşlı tüm Ümraniye DEVA’lı arkadaşlarıma soruyorum: Bizi bölmeye çalışanlara inat her kesimden vatandaşımızla birlik olmaya var mısınız? Sizin gibi görünmeyen, sizin gibi giyinmeyen, sizin gibi düşünmeyen, sizin gibi konuşmayan vatandaşlarımızın da haklarını savunmak için elinizden geleni yapacak mısınız? Ülkemize hizmet için onlarla omuz omuza çalışmaya hazır mısınız?

 

Ümraniye’de sanayici var, esnaf var, girişimci var. Onlar ekonomideki belirsizliğin sıkıntısını en çok hisseden kesim. Onlar Türk lirasının itibarlı olduğu, enflasyonun ve faizlerin düşük, büyümenin yüksek olduğu Babacan’lı yılları çok iyi hatırlıyorlar.

 

Ümraniye’de; yaşlı, hasta, bakıma muhtaç vatandaşlarımız var. Bu vatandaşlarımıza, insan onuruna yakışan şekilde hayatlarını sürdürmelerini temin edecek sosyal yardımlar – siyasi görüşlerine bakılmaksızın – ulaştırılacak. Ancak engellilerimiz de dahil olmak üzere, çalışabilecek durumdaki tüm vatandaşlarımıza, sosyal yardıma muhtaç olmadan yaşayabilecekleri iş imkanları oluşturulması DEVA partimizin öncelikleri arasındadır.

 

Ümraniye’de kadınlarımız var. Nasıl ki bir kuş tek kanatla uçamazsa bir ülke de nüfusunun yarısını yok sayarak yükselemez. DEVA partisinin %35 cinsiyet kotası bulunuyor. Biz de, yönetim kurulumuz dahil olmak üzere her kademede bu kotayı uyguluyoruz. Kadın üyelerimiz canla başla çalışıyorlar. Onlarla gurur duyuyoruz. Ümraniye’deki tüm kadınlarımızı komisyonlarımızda yer almaya davet ediyoruz.

 

Şimdi, kadın-erkek tüm Ümraniye DEVA’lı arkadaşlarıma soruyorum: Ülkemizi yüceltmek için kadınlarımızla omuz omuza çalışacak mıyız? Kadına şiddete son vermek için tüm önlemleri almakta kararlı mıyız?

 

Ümraniye’de gençlerimiz var. Maalesef gençlerimiz gelecekten ümitlerini kesmiş durumda. Kaliteli eğitim alamıyorlar, hayatlarının en güzel yılları; üniversiteyi kazanamama, iş bulamama endişesiyle, korkularla, baskılarla geçiyor. Biz inanıyoruz ki DEVA, gençleri en iyi anlayan partidir. Yönetim kurulumuzda partimizin %20 genç kotasına uygun olarak gençlerimiz bulunuyor. Biz DEVA’da gençlerimize, yarını beklemeden; enerjinizle, yenilikçi anlayışınızla, bilişim teknolojisine hâkimiyetinizle, kıvrak zekânızla, bugün aramıza katılın diyoruz.

Şimdi, genç-yaşlı tüm Ümraniye DEVA’lı arkadaşlarıma soruyorum: Gençlerimizle birlikte ülkemizi yarınlara taşımaya hazır mıyız?

 

Hazır olmak zorundayız. Çünkü biliyoruz ki iş başa düşecek. Biliyoruz ki kötü yönetim yüzünden sürüklendiği bu ağır krizden ülkeyi, ancak liyakatli DEVA kadroları çıkarır. Üzerimizdeki ağır sorumluluğun bilinciyle gece gündüz demeden çalışıyoruz.

Sözlerime son vermeden önce ilçe teşkilatımızın kapısının tüm Ümraniyelilere açık olduğunu belirtmek istiyorum. Buyurun gelin fikir alışverişinde bulunalım, tartışalım, sorunlarınızı anlatın, dinleyelim, ortak akılla çözüm üretelim.

İnsanlar hak ettikleri gibi yönetilirler. Biz, en iyi şekilde yönetilmeyi hak ettiğimize inandığımız için DEVA’dayız. Biz, Ümraniyelilerin en iyi şekilde yönetilmeyi hak ettiklerine inandığımız için tüm Ümraniyelileri DEVA’da olmaya çağırıyoruz. Gelin hep birlikte Ümraniye’ye DEVA olalım.”

 

Daha sonra kürsüye büyük alkışla gelen DEVA Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Erhan Erol davetlilere ve partililere seslendiği konuşmasında;

Türkiye’nin içerisinde bulunduğu ekonomik kriz ve buhrandan DEVA Partisi iktidarıyla kurtulabileceğini ifade etti. “Seçimlere kadar DEVA Partisi’ni halkımıza öyle bir tanıtacağız ki bu su damlası içesindeki çınar yaprakları olan logoyu görmeye, duymayan, bilmeyen kalmayacak” diyen Erol, “Bütün teşkilatlarımız 7/24 görevinin başında. Mükemmel bir ekibe ve çalışma ruhuna sahip olan Ümraniye’de de öyle güçlü bir teşkilatımız var ki gözümüz arkada kalmayacak” dedi. Ayrıştırıcı değil birleştirici olduklarını kaydeden Erol, “Az önce ilçe başkanımızın da dile getirdiği gibi siyasete yepyeni bir nezaket ve saygınlık kazandırmakta kararlıyız” dedi.

 

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan da kongre sonunda görüntülü video yöntemiyle partililere seslendi ve kongrede Ümraniye’de en çok üye yapan ilçe yöneticisi DEVA Partisi Ümraniye İlçesi Çevre ve Doğa Birim Başkanı Mehmet Fatih Toktaş’a İl Başkanı Dr. Erhan Erol tarafından plaket takdim edildi. Kongrede daha sonra seçime geçildi ve Kurucu İlçe Başkanı Mimar Hasan Keleş yönetimindeki listesi tüm oyları alarak güven tazeledi.
Kaynak: İŞ'te VİZYON GAZETESİ

Editör: HABER MERKEZİ

Bu haber 57 defa okunmuştur.

DİĞER SİYASET Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
  MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
 1. MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
VİDEO GALERİ
YUKARI