Bugun...Din görevlileri Vefa Destek gruplarında gönüllü olarak görev yapıyor…

Tarih: 25-04-2020 18:37:14 + -


Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde Türkiye genelinde olduğu gibi, İstanbul’un tüm ilçelerinde hizmet yürüten din görevlileri, camilerdeki görevlerinin yanı sıra Vefa Sosyal Destek Grubu çalışmaları kapsamında vatandaşların ihtiyaçlarının giderilmesinde de görev alıyor.


Din görevlileri Vefa Destek gruplarında gönüllü olarak görev yapıyor…

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkmaları sınırlandırılan 65 yuaş ve üzeri vatandaşlar ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla 81 ilde ve tüm ilçelerde "65 Yaş Üstü Vefa Sosyal Destek Grupları" oluşturuldu.

 

Vefe Sosyal Destek Grupları'na en büyük destek il ve ilçe müftülükleri koordinesinde din görevlilerinden geldi.

Kendi kişisel tedbirlerini alarak sahaya inen din görevlileri, "65 Yaş Üstü Vefa Sosyal Destek Grupları" çalışmaları kapsamında yaşlı ve hasta vatandaşların ihtiyaçlarını karşılıyor.

 

Diyanet İşleri Başkanlığı’nın yaptığı yardım çağrısının ardından harekete geçen din görevlileri, "65 yaş üstü Vefa Sosyal Destek Grubu"nun çalışmaları kapsamında vatandaşlara hizmet vermeye başladı.

 

Bu kapsamda, Kadıköy İlçe Müftülüğüne bağlı  Beyazıt Kethüda Çarşı Camii İmam Hatibi olarak görev yapan Veli Şahin, ‘’Din görevlilerimizin bir kısmı kaymakamlığımızda oluşturulan Vefa Sosyal Destek Birimi’nde, diğer görevlilerimiz de görev mahallerinde müftülüğümüze ait bir araçla 65 yaş üstü ve kronik hasta olan vatandaşlarımızın temel ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmakta, diğer taraftan vatandaşlara dini ve manevi rehberlik hizmeti sunmaktadırlar’’ dedi.

 

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde büyük bir mücadele verildiğini söyleyen Veli Şahin, yapılan çalışmaların ve yürütülen mücadelenin, tarihe not düşülecek türden olduğunu, Diyanet teşkilatının da bu mücadelede yoğun gayret gösterdiğini belirten Şahin şöyle söyledi.

"Bugün din görevlilerimiz memleketin dört bir köşesinde olduğu gibi İstanbul’da ve Kadıköy ilçemizde hem camide görevimizin başındayız. Diğer bir yandan da sahada muhtaçların, büyüklerimizin ellerinden tutmaya gayret ediyoruz. İstanbul’un tüm ilçelerinde olduğu gibi Kadıköy ilçemizin tamamında din görevlisi arkadaşlarımızla birlikte  gönüllü ve aktif olarak ‘’Vefa Destek Gruplarında’’ görev alıyoruz.

 

Kethüda Çarşı Camii İmam Hatibi Veli Şahin; ‘’Öncelikle 65 yaş üstü büyüklerimizin halini hatırını soruyor, onların taleplerini dinliyoruz. Bazen sağlıkla alakalı ilaçlarını tedarik etmede, pazar ve market alışverişlerini görmede, faturalarını yatırmada onlara yardımcı olmaya çalışıyoruz. Bütün bu çalışmaları diğer kurum ve kuruluşlarla eş güdüm içerisinde yürütüyoruz’’ dedi.
Bu haber 1268 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER GÜNDEM Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
 • BUGÜN
 • BU HAFTA
 • BU AY
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
  MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
 1. MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
VİDEO GALERİ
YUKARI