Bugun...ÇETİN ÇAPAN: ‘’ÇEKMEKÖY’DE SEÇİMİ ALIRIM’’

Tarih: 25-05-2022 21:03:00 Güncelleme: 25-05-2022 21:34:00 + -


Çekmeköy’de siyaset yapan arkadaşlarımın önerisi üzerine geldim. Ben bir kesimin, bir grubun, bir memleketin adayı olarak gelmiyorum. Ben, Cumhuriyet Halk Partisinin adayı olarak geliyorum. Çapan, ‘’Partim beni aday gösterirse, aday olursam Çekmeköy’de seçimi alırım.’’ Henüz seçime iki yıl gibi bir süre var, fakat şuan herkes buna inanmış durumda’’ dedi.


ÇETİN ÇAPAN: ‘’ÇEKMEKÖY’DE SEÇİMİ ALIRIM’’

2024 yılında yapılacak seçimlerde Çekmeköy’de Belediye Başkan adayı olması beklenen Çetin Çapan’la Çekmeköy’ü konuştuk. Çetin Çapan’la 2023 yılında yapılacak seçimle ilgili ve özelliklede 2024 yılında yapılacak yerel yönetimler seçimleri ile ilgili kısa bir söyleşi yaptık.

Bu söyleşiyi Çekmeköy Birlik Sosyal Medya Platformu Sahibi Hüseyin Kaba ile birlikte gerçekleştirdik. Bu söyleşi ilerleyen günlerde devam edecek... 

 

ÖNÜMÜZDEKİ SEÇİMLERİ (2023) ÇOK ÖNEMSİYORUZ…

Çetin Çapan: 2024 seçimlerinden önce 2023 seçimlerini konuşmamız gerekiyor. Genel merkezimiz, belediye başkanları, milletmelikleri 81 ili komple bir çalışma yapıyoruz. Bütün ülkeyi karış, karış dolaşıyoruz. Bende İstanbul’da 1. 2 ve 3. Bölgede partim adına çalışmalar yapıyorum. Aktif partiliyim, parti üyesiyim, partimin neferiyim. Güçlendirilmiş parlamenter sistemi önemsiyoruz ve bütün çalışmamızı ve enerjimizi bu yönde harcıyoruz.

 

‘’AK PARTİ YÖNETİMİNDEN BİR BEZGİNLİK VAR. YERELDE VE GENELDE BU BÖYLE’’

Sayın Çapan, Sizi Esenyurt ilçesinde tanınıyorsunuz, peki neden Çekmeköy?

Çetin Çaban: ‘’Ben İstanbul’da yaşıyorum. İstanbul’un 39 ilçesi var. Çekmeköy İstanbul’un 39 ilçesinde birisidir. 39 ilçenin tamamı göç alarak büyüyen bir yerleşim yeridir. Çekmeköy’de öyle. Her kes kendi oturduğu yerde mi siyaset yapacak ve ya ticaret yapıyor. Bir başka mahallenin doktoru, başka bir mahallede oturan hastayı iyileştiremez gibi bir sonuç çıkıyor.

2014 Yılında yapılan yerel seçimlerde Esenyurt’ta Belediye Başkan adayı oldum. 1 Kasım 2015 Yılında Milletvekili adayı yaptı partim. Ben bu partinin rezervinde olan birisiyim. İstanbul’un herhangi bir ilçesinde siyaset yapmaya muktedir olanlardan birisiyim.’’

Neden Çekmeköy?

Çapan: ‘’Sorumlu bir yurttaş olarak ülkemin neresinde olursa olsun, bana bir görev düştüğünde ben bu görevden kaçmam. Asker ocağı gibi, sen daha bugün geldin, sen dün geldin diye bir yaklaşımı asla kabul etmeyiz. Bu kafatasçı bir yaklaşımdır. Bu anlayışı kabul etmiyorum. Çekmeköy’de bazı yapılar katarlılara vatandaşlık satmak gibi bir anlayışla soruyor bu soruyu. Eğer Çekmeköy vatandaşı olmak için birisinde bir anahtar varsa ben onu almaktan da hiç çekinmem.’’

 

‘’ÇETİN ÇAPAN ADAY OLURSA BİZ ÇEKMEKÖY’DE SEÇİMİ ALIRIZ DİYE KONUŞULUYOR’’

Sayın Çetin Çapan 2024 yılında yapılacak seçimlerde aday olacakımsınız?

Çetin Çapan: ‘’Çekmeköy’de yaşayan partili yurttaşlarımız nezdinde, gerek hemşerilerimiz olsun gerekse olmasın birçok kesimden bir davet aldım, bu da benim için bir gurur vesilesidir. Daha açık söylemem gerekirse, Çekmeköy’de siyaset yapan arkadaşlarımın önerisi üzerine geldim. Ben bir kesimin, bir grubun, bir memleketin, bir yapının adayı olarak gelmiyorum. Ben Cumhuriyet Halk Partisinin adayı olarak geliyorum. Ben 300 nüfuslu bir Çekmeköy’ü yönetmeye talip olarak geliyorum.’’

 

Çekmeköy’le ilgili projeleriniz nelerdir. Başkan olursanız yapacağınız ilk icraat nedir?

Çetin Çapan: ‘’Çekmeköy’de nasip olursa aday olacağız. Aday olursak Çekmeköy’ü kazanacağız. Belediye Başkanlığının bir Krallık, bir imparatorluk olmadığını ispatlayacağım.

‘’Bu ilçede hiç kimsenin yüzü gülmüyor.’’

Bir kent kolay ve güvenli olursa stabil olur. Ulaşımı, hastanesi, postanesi, okulu, mezarlığı kolay bir ilçe. Sokağı, Caddesi, parkı güvenli bir ilçe. İnsanların yüzünün güldüğü bir ilçe. Herkesin kendisini güvende hissettiği bir ilçe. Pek tabiî ki her mahallenin kendine özgü sorunları var, bunları bugünden tespit ediyoruz ama takdir edersiniz ki bugünden proje açıklamak da doğru olmaz, daha önümüzde iki yıl gibi bir süre var’’ dedi.

 

Çetin Çapan Kimdir?

01.02.1969 tarihinde Kars İli Arpaçay İlçesi Kakaç Köyü’nde doğdu. İlkokulu kendi köyümde, ortaokulu ve liseyi Gümüşhane Lisesi’nde okuyup, 1985 öğretim yılında mezun oldum. 1988-1990 yıllarında Almanya’da ağabeyine ait işyerinde yönetici olarak çalıştı. 1992 yılında İstanbul’a dönüp ticaretle uğraşmaya başladı.

1992’den bugüne kadar İnşaat – Turizm – Enerji – Gıda sektörlerinde şirket sahibi ve yöneticisi olarak çalışmalarına devam etmektedir. Bahsettiği sektörlerde 1992 yılından bugüne kadar yüzlerce insanın istihdamını sağlayacak yatırımlar yaptı.

Bahsini ettiği yıldan bugüne değin faaliyet alanımızı belirleyen iş kollarındaki çalışmalarını Kurucusu-Hissedarı ve Yönetim Kurulu Başkanı olduğu, İNŞAAT İŞ KOLUNDA, Semerkand Yapı A.Ş ve Erdem İnşaat Taah. Tic. Turizm ve San. A.Ş., ENERJİ İŞ KOLUNDA; Doğa Holding A.Ş. ve Doğa Enerji Üretim San. ve Tic. Ltd. Şti., Esenkent Petrol Ürünleri Paz. Turizm İnş. San. ve Tic. Ltd. Şti, GIDA İŞ KOLUNDA; Nature Gıda Ürünleri Üretim ve Paz. Turizm Tic. Ltd. Şti. ünvanlı şirketlerle faaliyetleri devam etmektedir.

Faaliyet alanlarımızdaki enerji iş kolunda yapım ve üretimini gerçekleştirdikleri Esenyurt 180MW doğalgaz dönüşümlü termik santralin işletmesini Amerikan Edison Mission Enerji şirketiyle birlikte yürütmektedir.
Kaynak: İŞ'teVİZYON GAZETESİ

Editör: HABER MERKEZİ

Bu haber 456 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÇEKMEKÖY Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
  MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
 1. MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
VİDEO GALERİ
YUKARI