Bugun...ÇAKIROĞLU: ‘’ÜLKE RASYONEL BİR ŞEKİLDE YÖNETİLMİYOR’’

Tarih: 17-01-2022 21:12:38 Güncelleme: 17-01-2022 21:28:38 + -


10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününü vesilesiyle geçde olsa Ümraniye ve Çekmeköy’de yayın yapan gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelen Gelecek Partisi Ümraniye İlçe Başkanı Av. Enver Sedat Çakıroğlu ülke ve Ümraniye gündemini değerlendirdi. Çakıroğlu, Ne yazık ki ‘’Ülkemiz yerelde ve genelde rasyonel bir şekilde yönetilmiyor’’ dedi.


ÇAKIROĞLU: ‘’ÜLKE RASYONEL BİR ŞEKİLDE YÖNETİLMİYOR’’

Yalan yanlış haber yapan gazetecilerin 10 günü kutlu olmasın diyerek sözlerine başlayan Enver Sedat Çakıroğlu, “Vatandaşın derdine tercüman olan gerçek manada emekçi gazetecilerin günü kutlu olsun. Ülkemiz ne yazık ki rasyonel bir şekilde yönetilmekten çıktı. Siyaseten aile ile yakın ilişkiler, adam kayırma, liyakatsizlik ve karanlık ilişkiler yumağı almış başını gidiyor” şeklinde konuştu.

 

‘’Devlet Halkına Yalan Söylemez’’

 

Devlet halkına yalan söylemez diyen Çakıroğlu; ‘’Pandemi verileri, enflasyon rakamları, zam oranları, TÜİK, işsizlik rakamları, faiz oranları velhasıl her konuda veriler doğru değil. Faizler yüzde 14 dinelen bir ülkede ticari kredi faizleri yüzde 40’lara çıkmış vaziyette. Halktan kopuk bir yönetim anlayışı var ve öncelik yandaşlar olmuş durumda’’ dedi.

 

‘’GÜÇ BİRLİĞİ YAPMAK ŞART’’

 

‘’Rasyonel ve kurumsallaşmış bir yönetimin anlayışına ihtiyaç var’’ diyen Çakıroğlu; “Biz Gelecek Partisi olarak genel başkanımız Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu liderliğinde korku duvarlarını yıktık. Bugün muhalefetin dillendirdiği birçok konuyu biz söyledik. Türkiye, gelmiş geçmiş en büyük ve en zor sorunların altında kalmış vaziyette ve buradan tek bir çıkış yolu var o da güç birliği oluşması. Sağcı, solcu, demeden birlik olmalı.’’

 

‘’Ümraniye’nin en büyük sorunu, dışarıdan gelen siyasetçilerin ilçeyi yönetmesi’’

 

Ümraniye belediye yönetimini eleştiren Av. Enver Sedat Çakıroğlu; ‘’3 yılda ilçeye herhangi bir hizmetin yapılmadı. “Daha önce çeşitli platformlarda Ümraniye’nin en büyük sorunu dışarıdan gelen yönetimle yönetiliyor olmasıdır. Bunun sonuçlarının ortaya çıktığını görüyoruz. Yerel yönetim toplamda 3. yılını dolduruyor.

 

‘Fakat buna rağmen Ümraniye’de hiçbir şeyin olmadığını görüyoruz.’ Var olan bazı yerlerin ismi değiştirilerek paralar gömüldü. İnsanların asfalt ve altyapı ihtiyaçlarının karşılanmadığı bir Ümraniye ile karşı karşıyayız.

Muhtarlarla konuşuyoruz, sorunlarını dinliyoruz. Muhtar ‘başkana asfalt diyorum, bana asfalt deme. Çok pahalı, elimizde paramız yok dedi’ diyor. Aynı muhtar ‘ Demet Akalın Ümraniye’ye geliyor ve konser veriyor’ diyor. ‘O konserin sponsoru Halkbank oldu’ diyorlar. Halkbank asfalta sponsor olsun. Temizlik işlerini bile doğru düzgün yapmadığı bir süreç yaşıyoruz’’ dedi.

 

Enver Sedat Çakıroğlu; son olarak tekrar ediyorum unutulmasın ki, ‘’Ayarını bozduğun kantar, gün gelir seni tartar.’’

 

 
Kaynak: İŞ'teVİZYON GAZETESİ

Editör: HABER MERKEZİ

Bu haber 178 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER ÜMRANİYE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
  MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
 1. MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
VİDEO GALERİ
YUKARI