Bugun...Başkan Erdem, Sinema Akademisinde eğitim alan gençlerle buluştu.

Tarih: 11-06-2017 11:32:57 + -


Sancaktepe Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından düzenlenen 7 Bölge 1 Film projesi kapsamında ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesinde verilen Sinema Akademisi eğitimleri Belediye Başkanımız İsmail Erdem'İn de katıldığı programla gerçekleşti.


Başkan Erdem, Sinema Akademisinde eğitim alan gençlerle buluştu.

Türkiye’nin dört bir tarafından gençlerin yoğun ilgi gösterdiği Sinema Akademisin de gençlere seslenen Belediye Başkanı İsmail Erdem, “Bugüne kadar kültür, sanat alanında birçok önemli etkinliğe imza attık. Sinema Akademisi gibi önemli bir kültürel projeye daha ev sahipliği yapmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu. Sinemanın çok önemli bir sanat olmasının yanında çağın en etkili kitle iletişim araçlarından biri olduğuna da dikkat çeken Başkan,  gençlere kendi yeteneklerini geliştirme noktasında önemli bir imkân sağladıklarını belirtirken, deneyimli isimlerle sahada film çekecek olan gençlerin bir yandan da pratik yapma imkânı bulacaklarını ifade etti.  Belediye Başkanı İsmail Erdem, sinemaya büyük önem verdiklerinin ve toplumun önemli meselelerini sinema üzerinden anlatmanın gücü ve etkisine inandıklarını söyledi. 7 Bölge 1 Film, bu açıdan sinemasal bir proje olduğu kadar aynı zamanda önemli bir birliktelik ve kardeşlik projesidir.” Diyerek gençlerle hitap etti. Belediye Başkanı İsmail Erdem konuşmasının ardından gençlerle fotoğraf çekildi.

13 Mayıs’ta başlayan eğitimler, Prof. Dr. Necmettin Erbakan Külliyesinde devam ediyor. Sinema akademisinde gençler Sinema Tarihi ve Kavramlar, Senaryo, Film Yapım ve Oyunculuk eğitimleri alıyor.

7 Bölge 1 Film projesi kapsamında gençler, 7 ünlü yönetmen ve 7 ünlü oyuncuyla Türkiye'nin 7 ayrı bölgesinde, bu yılın teması olan ‘15 Temmuz Direnişi’ filmini çekecek.
Bu haber 1491 defa okunmuştur.

FACEBOOK YORUM
Yorum

DİĞER SANCAKTEPE Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
SON YORUMLANANLAR
 • HABERLER
 • VİDEOLAR
FOTO GALERİ
 • Bebişler
  Bebişler
 • Yurdum İnsanı
  Yurdum İnsanı
 • FANTASTİK
  FANTASTİK
 • ATATÜRK
  ATATÜRK
 1. Bebişler
 2. Yurdum İnsanı
 3. FANTASTİK
 4. ATATÜRK
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
  MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
 1. MARKAVİZYON - İŞTEVİZYON GAZETESİ
VİDEO GALERİ
YUKARI